1 month ago

Dzwonek na obiad

List od Marzenki ze Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej:

Wólka Wieprzecka, 12 marca 2018 roku

Droga Marto!

Tak dawno się widziałyśmy, chętnie bym Cię znowu odwiedziła. Co u Ciebie dobrego?
Ostatnio pisałam Ci, że dużo się dzieje w mojej szkole. Wciąż jakieś konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi. A od nowego semestru organizujemy akcję „Grosz do Grosza”. Polega ona na zbieraniu monet, które zostaną przeznaczone dla rodzin, które nie mają za co zapewnić odpowiedniego pożywienia swoim dzieciom. Akcja jest jedną z form działania Fundacji „Być Bardziej” w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Akcja obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę, uczestniczy w niej wiele szkół. Rywalizują całe szkoły, a w szkołach poszczególne klasy. W naszej szkole trwa rywalizacja indywidualna – ciekawe, kto zdobędzie tytuł „najskuteczniejszy Ciułacz”. Będziemy fotografować różne etapy zbiórki, a zdjęcia wstawimy na stronę internetową szkoły. Zamierzamy też włączyć do akcji działania dodatkowe: konkurs plastyczny „Dla mnie to tylko grosz, a tyle dobra może sprawić”.
Ostatnio pisałaś, że w Twojej szkole też organizujecie „Grosz do grosza”. Mam nadzieję, że aktywnie włączysz się do tej akcji; wystarczy, jeśli znajdziesz kilka drobnych monet, które mogą pomóc potrzebującym. My jeszcze będziemy sprzedawać ciastka i część pieniędzy też przekażemy na wsparcie akcji. Ten list też jest częścią działań, które towarzyszyły akcji.
Pozdrawiam Cię ciepło i mam nadzieję, ze niedługo się zobaczymy. Wtedy pogadamy i porównamy efekty. Życzę Ci wielu zebranych groszaków.
Uściski, Marzenka
...

View on Facebook

1 month ago

Dzwonek na obiad

A tak akcję "Grosz do Grosza" przeprowadziła Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce
Wieprzeckiej. Dziękujemy za podesłanie materiałów p. Małgorzacie Podoba
...

View on Facebook

1 month ago

Dzwonek na obiad
View on Facebook

 

Starsze aktualności można znaleźć na profilu akcji w portalu Facebook.